Trwa nabór do klasy I SP
i uzupełniający do klas II-VIII na rok 2020/21

(zakładka rekrutacja)
Trwa nabór do klasy I LO na rok 2020/21
Rekrutacja uzupełniająca do klas I-III liceum

(zakładka rekrutacja)
Sekretariat czynny:
od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 - 15.00
telefon-566598970; 502 557 865
e-dziennik - https://uonetplus.vulcan.net.pl/miastotorun
05-04-2019 Pokazy doświadczeń – wydział chemii UMK SP 5-6

Dzięki życzliwości pani Agaty Szumery z Pracowni Dydaktyki Chemii UMK, która gościła już wcześniej naszych młodszych uczniów z klasy 4, okazję do poznania chemii od kuchni (jak i tej kuchennej) mieli również uczniowie klas 5 i 6 SP. Dnia 5 kwietnia klasy te wzięły udział w czymś znacznie więcej niż pokazach doświadczeń – sami niejednokrotnie byli ich wykonawcami, a efekty przez nich uzyskane były imponujące. Komentarz metodyczny organizatorów dodatkowo przygotowywał naszych uczniów do tworzenia hipotez, stawiania teorii, ich weryfikowania poprzez szczegółowe obserwacje i wyciągania wniosków naukowych. Takie zajęcia dają solidne podstawy do nauki chemii w klasach wyższych. A przyjemność z nimi związana wyrażona została najlepiej przez samych uczestników: „Chcemy tu wrócić!”