Nasza szkoła osiągnęła najwyższą średnią
w Toruniu ze wszystkich szkół publicznych
w okresie wakacyjnym - pon-piątki
w godz. 8.30-15.00
------------------
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO:
poniedziałek - 2 września
8.30 - SP VIII + LO
10.00 - SP V-VII
11.30 - SP I-IV
Trwa rekrutacja do:
- I klasy LO po klasie VIII
- I klasy szkoły podstawowej

oraz rekrutacja uzupełniająca
do klas II - VIII szkoły podstawowej,
05-04-2019 Pokazy doświadczeń – wydział chemii UMK SP 5-6

Dzięki życzliwości pani Agaty Szumery z Pracowni Dydaktyki Chemii UMK, która gościła już wcześniej naszych młodszych uczniów z klasy 4, okazję do poznania chemii od kuchni (jak i tej kuchennej) mieli również uczniowie klas 5 i 6 SP. Dnia 5 kwietnia klasy te wzięły udział w czymś znacznie więcej niż pokazach doświadczeń – sami niejednokrotnie byli ich wykonawcami, a efekty przez nich uzyskane były imponujące. Komentarz metodyczny organizatorów dodatkowo przygotowywał naszych uczniów do tworzenia hipotez, stawiania teorii, ich weryfikowania poprzez szczegółowe obserwacje i wyciągania wniosków naukowych. Takie zajęcia dają solidne podstawy do nauki chemii w klasach wyższych. A przyjemność z nimi związana wyrażona została najlepiej przez samych uczestników: „Chcemy tu wrócić!”