Nasza szkoła osiągnęła najwyższą średnią w Toruniu ze wszystkich szkół publicznych
Sekretariat szkoły czynny w wakacje
pon-piątki w godz. 7.30-15.30
Trwa nabór do klas:
I - VIII szkoły podstawowej,
uzupełniający do III klasy gimnazjum
oraz do I klasy Liceum Językowego
07.02.2018 – WYCIECZKA DO WARSZAWY

Dnia 07. 02. 2018 roku pojechaliśmy do Warszawy. Opiekowały się nami trzy nauczycielki: pani Anna Borkowska, pani Dominika Piwczyńska i pani Joanna Domeradzka -Kowalkowska.
Do stolicy dojechaliśmy o 11:00. Od razu udaliśmy się do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Naszym celem było zwiedzanie wystawy oraz wykonanie poleceń z kart pracy ,, Podróż przez Polin” oraz ,,Od średniowiecza do powojnia”. Usłyszeliśmy legendy o przybyciu i osiedleniu się Żydów w „kraju Mieszka” oraz obejrzeliśmy interaktywny model Krakowa i Kazimierza, prezentujący bogatą kulturę tamtejszej gminy żydowskiej. Mieliśmy też okazję zobaczyć przedmioty związane z tradycją żydowską. Największe wrażenie zrobiła na nas Galeria ,,Zagłada”, w której zapoznaliśmy się z dokumentami dotyczącymi życia w getcie. Następnie udaliśmy się na obiad, natomiast po nim pojechaliśmy do Teatru Buffo, aby obejrzeć spektakl ,,Romeo i Julia”. Jest to musical w 3D. Zrobił na nas ogromne wrażenie.
Do Torunia wróciliśmy o 22:00. To była fantastyczna wycieczka!