Egzamin ósmoklasisty 2019!
Nasza szkoła otrzymała List gratulacyjny
od Kuratora Oświaty
- za wysoki wynik egzaminu!
W związku ze stanem epidemicznym
szkoła została zamknięta
16.03.2020 - 25.03.2020

telefon kontaktowy - 502 557 865
e-dziennik - https://uonetplus.vulcan.net.pl/miastotorun
Zajęcia edukacyjne prowadzone są na platformie
moodle.gem.edu.pl
Trwa nabór do klasy I LO na rok szkolny 2020-2021
----------------------------
Rekrutacja uzupełniająca:
do klas I i II liceum
do klas I - VIII szkoły podstawowej,
100 lat odzyskania niepodległości przez Toruń

100 lat odzyskania niepodległości przez Toruń w naszej szkole świętowaliśmy w czwartek 23 stycznia 2020 roku. Przygotowaliśmy z tej okazji kilka atrakcji. Jedną z nich był wystrój oraz ubiory w stylu lat 20 XX wieku. Na korytarzu od kilku dni można było podziwiać aktualne czarno-białe zdjęcia Torunia wykonane przez naszych uczniów. Oprócz wystawy wyświetlane były slajdy przedstawiające nasze miasto oraz jego historię i najważniejsze osiągnięcia naukowo-artystyczne na przełomie stulecia. Tego dnia świętowanie zaczęliśmy od quizu dotyczącego wiedzy o Toruniu. Następnym punktem programu było podsumowanie wszystkich konkursów, w których udział brali uczniowie w pierwszym półroczu. Jednym z nich był konkurs fotograficzny „Mój Toruń w obiektywie” zorganizowany specjalnie z okazji tego święta. Najlepsze ujęcia wykonali: Jakub Zajączkowski (I miejsce), Konstancja Makowska (II miejsce), Marianna Ciechowska (III miejsce) oraz Maksym Sochacki (III miejsce). Następną częścią świętowania był koncert klasyki polskiej piosenki od lat 20 do 80 XX wieku, a także występy najmłodszych dzieci, które również wykonały piosenki sprzed lat. Obchodom towarzyszyła świetna, pozytywna atmosfera. Przygotowania do nich trwały około dwóch tygodni i wzięli w nich udział prawie wszyscy nauczyciele. Głównymi organizatorkami były Panie Beata Papińska, Małgorzata Kulesza oraz Aleksandra Meler.