X
Sprawdzian szóstoklasisty 2016!
Nasza szkoła osiągnęła najwyższą średnią
w Toruniu ze wszystkich szkół publicznych
i niepublicznych - Nasz wynik to 88,8%
(
Sekretariat szkoły czynny
w okresie wakacyjnym - pon-piątki
w godz. 8.30-15.00
------------------
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO:
poniedziałek - 2 września
8.30 - SP VIII + LO
10.00 - SP V-VII
11.30 - SP I-IV
Trwa rekrutacja do:
- I klasy LO po klasie VIII
- I klasy szkoły podstawowej

oraz rekrutacja uzupełniająca
do klas II - VIII szkoły podstawowej,
POKAŻ MENU
SCHOWAJ MENU
24.04.-25.04.2015 – MARSZE W GÓRSKU DLA SP I LO

Dnia 24.04. 2015 roku pojechaliśmy do Górska, aby wziąć udział w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego zorganizowanych przez OM PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. W pierwszej znaleźli się uczniowie z klasy V SP: Tymoteusz Smoliński, Wiktor Kulesza i Mikołaj Kostrzewski, natomiast w skład drugiej weszli uczniowie z LO: Kinga Pora, Szymon Lisiński i Rafał Sypniewski. Opiekę nad tą nieliczną, ale silną i sympatyczną gromadką sprawowały dwie nauczycielki: pani Beata Papińska oraz pani Joanna Domeradzka-Kowalkowska.
Podczas eliminacji zostały przeprowadzone różne konkursy turniejowe. O godzinie 11:00 uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu wiedzy składającego się ze 100 pytań. Obejmował on zagadnienia turystyczne, krajoznawcze i topograficzne. Nie zabrakło także pytań dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także udzielania pierwszej pomocy. Najwięcej punktów zdobyli: Mikołaj Kostrzewski i Szymon Lisiński.
Ponadto uczestnicy musieli wziąć udział w wielu konkurencjach: grze azymutowej, pokonywaniu terenowego toru przeszkód oraz szacowaniu wysokości i odległości w terenie. Najwięcej emocji dostarczyła jednak wszystkim próba pokonania rowerowego toru przeszkód. W tym świetni okazali się: Wiktor Kulesza, Tymoteusz Smoliński, Szymon Lisiński i Rafał Sypniewski. Natomiast największy ubaw uczniowie mieli podczas samarytanki. Musieli działać w różnych sytuacjach stresowych, z których wybrnęli nie tylko dzięki swojej wiedzy, ale również poczuciu humoru 🙂
O godzinie 19:00 udaliśmy się na kolację, a następnie na wieczorny spacer do lasu. Potem poszliśmy na ognisko. Wspólne zabawy i gry planszowe umiliły nam resztę wieczoru.
Następnego dnia wstaliśmy już o 7:00, aby jak najszybciej zjeść śniadanie i spakować swoje rzeczy. O godzinie 9:00 rozpoczęły się turystyczne marsze na orientację. Wiktor, Tymek i Mikołaj bardzo dobrze radzili sobie z szukaniem wyznaczonych punktów. Nieco trudniej mieli chłopcy z II LO, którzy po raz pierwszy brali udział w tego typu imprezie. Tu mogli jednak liczyć na wiedzę i doświadczenie Kingi Pory.
Ta ostatnia konkurencja zdecydowała o wynikach eliminacji. Grupa z SP zajęła II miejsce, natomiast licealiści III. Gratulujemy i dziękujemy za miłe towarzystwo oraz porcję wyśmienitej zabawy.