Nasza szkoła osiągnęła najwyższą średnią w Toruniu ze wszystkich szkół publicznych
pon-czw w godz. 7.10-17.00
piątki w godz. 7.10-15.00
Trwa nabór do klas:
I - VIII szkoły podstawowej,
uzupełniający do II-III gimnazjum
,,Spotkanie z Julianem Tuwimem – Mistrzem Słowa” – Międzyszkolny Konkurs Recytatorski
23_1051

Dnia 28.11.2014 roku odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ,,Spotkanie z Julianem Tuwimem- Mistrzem Słowa”. Jego organizacją zajęły się pani Joanna Domeradzka-Kowalkowska i pani Małgorzata Kulesza. Celem konkursu było przede wszystkim propagowanie poezji Juliana Tuwima wśród uczniów szkół podstawowych                                       i gimnazjalnych.

W konkursie wzięło udział 16 osób. Naszą szkołę reprezentowali Mikołaj Kostrzewski i Wiktor Kulesza – uczniowie klasy czwartej SP. Występy uczestników oceniało jury w następującym składzie: pani Dorota Nowak ( aktorka, nauczyciel emisji głosu, pedagog teatralny), pani Hanna Dzikiewicz oraz pani Małgorzata Teska (nauczyciel języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 10).

Występującym przyznano nagrody oraz wyróżnienia:
I miejsce -Amelia Wierzbowska – ,, Pan Maluśkiewicz i wieloryb” –  Szkoła Podstawowa nr 32 ul. Kosynierów Kościuszkowskich 11
II miejsce –  Wiktor Kulesza- ,,Rzepka” – Społeczna Szkoła Podstawowa ul. Żółkiewskiego 46
III miejsce – Zofia Papińska – ,,Taniec” –  Szkoła Podstawowa nr 6 ul. Łąkowa 13

Wyróżnienie –Katarzyna Żmuda – ,,Skakanka” – Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Bażyńskich 30/36
Wyróżnienie– Martyna Wróblewska – ,,Zosia Samosia” – Szkoła Podstawowa nr 18 ul. Wyszyńskiego 1/5

Natomiast w drugiej kategorii wiekowej wyróżnienie przyznano Dominice Ptak, uczennicy II klasy z Gimnazjum nr 10 ul. Bażyńskich 30/36, która wyrecytowała utwór pt. ,,Karta z dziejów ludzkości” .

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkim serdecznie gratulujemy!