Trwa nabór do klasy I SP
i uzupełniający do klas II-VIII na rok 2020/21

(zakładka rekrutacja)
Trwa nabór do klasy I LO na rok 2020/21
Rekrutacja uzupełniająca do klas I-III liceum

(zakładka rekrutacja)
Sekretariat czynny:
od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 - 15.00
szkoła otwarta w każdą sobotę od 10.00 - 13.00
telefon-566598970; 502 557 865
e-dziennik - https://uonetplus.vulcan.net.pl/miastotorun
Bal Karnawałowy 2019 dla klas 4-6 SP

Dnia 11 lutego 2019 r. w poniedziałek w sali gimnastycznej GEM odbył się Bal Karnawałowy dla klas 4, 5 i 6 Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej. Wszystkie dzieci ładnie się ubrały, a niektóre nawet przebrały w bajkowe lub inne nietypowe, kolorowe stroje. Ważnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najładniejsze maski karnawałowe, które wcześniej dzieci wykonały  na lekcji plastyki. W każdej klasie zostały wybrane po jednej. Uczniowie, którzy je wykonali dostali upominek oraz ocenę celującą. Poza tymi trzema głównymi nagrodami w każdej klasie znalazły się też wyróżnienia w postaci ocen celujących. Kryteriami, według których zostały wyłonione nagrody były przede wszystkim: walory plastyczne i estetyczne, wkład pracy, pomysłowość, zgodność z tematyką, dokończenie pracy, z widoczną dbałością o szczegóły. Podczas zabawy dzieci mogły ubrać swoje maski, jak przystało na karnawał.

Imprezie towarzyszyła muzyka składająca się z playlisty ulubionych piosenek uczniów, którzy nadesłali swoje propozycje. Poza tym miało miejsce kilka zabaw ruchowych do muzyki, takich jak taniec na gazecie, z krzesełkami oraz balonikami. Dzieci zatańczyły również popularne układy choreograficzne do „Zorby”, „Kaczuchów”, „Macareny” oraz „Cancana”. W międzyczasie uczniowie degustowali przekąski oraz napoje.