Egzamin ósmoklasisty 2019!
Nasza szkoła otrzymała List gratulacyjny
od Kuratora Oświaty
- za wysoki wynik egzaminu!
W związku ze stanem epidemicznym
szkoła została zamknięta
16.03.2020 - 25.03.2020

telefon kontaktowy - 502 557 865
e-dziennik - https://uonetplus.vulcan.net.pl/miastotorun
Zajęcia edukacyjne prowadzone są na platformie
moodle.gem.edu.pl
Trwa nabór do klasy I LO na rok szkolny 2020-2021
----------------------------
Rekrutacja uzupełniająca:
do klas I i II liceum
do klas I - VIII szkoły podstawowej,
Bal Karnawałowy 2019 dla klas 4-6 SP

Dnia 11 lutego 2019 r. w poniedziałek w sali gimnastycznej GEM odbył się Bal Karnawałowy dla klas 4, 5 i 6 Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej. Wszystkie dzieci ładnie się ubrały, a niektóre nawet przebrały w bajkowe lub inne nietypowe, kolorowe stroje. Ważnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najładniejsze maski karnawałowe, które wcześniej dzieci wykonały  na lekcji plastyki. W każdej klasie zostały wybrane po jednej. Uczniowie, którzy je wykonali dostali upominek oraz ocenę celującą. Poza tymi trzema głównymi nagrodami w każdej klasie znalazły się też wyróżnienia w postaci ocen celujących. Kryteriami, według których zostały wyłonione nagrody były przede wszystkim: walory plastyczne i estetyczne, wkład pracy, pomysłowość, zgodność z tematyką, dokończenie pracy, z widoczną dbałością o szczegóły. Podczas zabawy dzieci mogły ubrać swoje maski, jak przystało na karnawał.

Imprezie towarzyszyła muzyka składająca się z playlisty ulubionych piosenek uczniów, którzy nadesłali swoje propozycje. Poza tym miało miejsce kilka zabaw ruchowych do muzyki, takich jak taniec na gazecie, z krzesełkami oraz balonikami. Dzieci zatańczyły również popularne układy choreograficzne do „Zorby”, „Kaczuchów”, „Macareny” oraz „Cancana”. W międzyczasie uczniowie degustowali przekąski oraz napoje.