Trwa nabór do klasy I SP
i uzupełniający do klas II-VIII na rok 2020/21

(zakładka rekrutacja)
Trwa nabór do klasy I LO na rok 2020/21
Rekrutacja uzupełniająca do klas I-III liceum

(zakładka rekrutacja)
Sekretariat czynny:
od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 - 15.00
szkoła otwarta w każdą sobotę od 10.00 - 13.00
telefon-566598970; 502 557 865
e-dziennik - https://uonetplus.vulcan.net.pl/miastotorun
Bezpieczeństwo w szkole EDB 2016

W ramach zajęć z ‚Edukacji dla bezpieczeństwa’ uczniowie gimnazjum w ostatni piątek przeprowadzili wspólnie z instruktorami i strażą pożarną próbną ewakuację uczniów z budynku szkoły. Każdy miał przydzielone zadania. Ewakuacja przebiegła sprawnie za co cała szkoła otrzymała pochwałę. Następnie przyjechała straż pożarna i uczniowie mogli zobaczyć jakie są zasady i procedury w takich przypadkach. Na zakończenie uczniowie klas młodszych szkoły podstawowej mogli obejrzeć jak wyposażone są wozy bojowe. Mogli zadawać pytania. Zobaczyli jak udziela się pierwszej pomocy. Sporą atrakcją było też posiedzenie w kabinie czy ubranie się w kombinezon i hełm strażacki.

Zajęcia z ‚Edukacji dla bezpieczeństwa’ składały się z teorii oraz praktyki. Podczas jednego dnia uczniowie odwiedzili Muzeum Artylerii w Toruniu gdzie mogli poznać elementy związane  z uzbrojeniem armii. Zobaczyli różne pojazdy wojskowe, mogli też przyjrzeć się bliżej różnym karabinom. Na pytania naszych uczniów odpowiadali wojskowi, którzy oprowadzali naszych uczniów.