Nasza szkoła osiągnęła najwyższą średnią
w Toruniu ze wszystkich szkół publicznych
w okresie wakacyjnym - pon-piątki
w godz. 8.30-15.00
------------------
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO:
poniedziałek - 2 września
8.30 - SP VIII + LO
10.00 - SP V-VII
11.30 - SP I-IV
Trwa rekrutacja do:
- I klasy LO po klasie VIII
- I klasy szkoły podstawowej

oraz rekrutacja uzupełniająca
do klas II - VIII szkoły podstawowej,
Bezpieczeństwo w szkole EDB 2016

W ramach zajęć z ‚Edukacji dla bezpieczeństwa’ uczniowie gimnazjum w ostatni piątek przeprowadzili wspólnie z instruktorami i strażą pożarną próbną ewakuację uczniów z budynku szkoły. Każdy miał przydzielone zadania. Ewakuacja przebiegła sprawnie za co cała szkoła otrzymała pochwałę. Następnie przyjechała straż pożarna i uczniowie mogli zobaczyć jakie są zasady i procedury w takich przypadkach. Na zakończenie uczniowie klas młodszych szkoły podstawowej mogli obejrzeć jak wyposażone są wozy bojowe. Mogli zadawać pytania. Zobaczyli jak udziela się pierwszej pomocy. Sporą atrakcją było też posiedzenie w kabinie czy ubranie się w kombinezon i hełm strażacki.

Zajęcia z ‚Edukacji dla bezpieczeństwa’ składały się z teorii oraz praktyki. Podczas jednego dnia uczniowie odwiedzili Muzeum Artylerii w Toruniu gdzie mogli poznać elementy związane  z uzbrojeniem armii. Zobaczyli różne pojazdy wojskowe, mogli też przyjrzeć się bliżej różnym karabinom. Na pytania naszych uczniów odpowiadali wojskowi, którzy oprowadzali naszych uczniów.