Nasza szkoła osiągnęła najwyższą średnią w Toruniu ze wszystkich szkół publicznych
Sekretariat szkoły czynny w wakacje
pon-piątki w godz. 7.30-15.30
Trwa nabór do klas:
I - VIII szkoły podstawowej,
uzupełniający do III klasy gimnazjum
oraz do I klasy Liceum Językowego
Bezpieczeństwo w szkole EDB 2016

W ramach zajęć z ‚Edukacji dla bezpieczeństwa’ uczniowie gimnazjum w ostatni piątek przeprowadzili wspólnie z instruktorami i strażą pożarną próbną ewakuację uczniów z budynku szkoły. Każdy miał przydzielone zadania. Ewakuacja przebiegła sprawnie za co cała szkoła otrzymała pochwałę. Następnie przyjechała straż pożarna i uczniowie mogli zobaczyć jakie są zasady i procedury w takich przypadkach. Na zakończenie uczniowie klas młodszych szkoły podstawowej mogli obejrzeć jak wyposażone są wozy bojowe. Mogli zadawać pytania. Zobaczyli jak udziela się pierwszej pomocy. Sporą atrakcją było też posiedzenie w kabinie czy ubranie się w kombinezon i hełm strażacki.

Zajęcia z ‚Edukacji dla bezpieczeństwa’ składały się z teorii oraz praktyki. Podczas jednego dnia uczniowie odwiedzili Muzeum Artylerii w Toruniu gdzie mogli poznać elementy związane  z uzbrojeniem armii. Zobaczyli różne pojazdy wojskowe, mogli też przyjrzeć się bliżej różnym karabinom. Na pytania naszych uczniów odpowiadali wojskowi, którzy oprowadzali naszych uczniów.