Egzamin ósmoklasisty 2019!
Nasza szkoła otrzymała List gratulacyjny
od Kuratora Oświaty
- za wysoki wynik egzaminu!
W związku ze stanem epidemicznym
szkoła została zamknięta
16.03.2020 - 25.03.2020

telefon kontaktowy - 502 557 865
e-dziennik - https://uonetplus.vulcan.net.pl/miastotorun
Zajęcia edukacyjne prowadzone są na platformie
moodle.gem.edu.pl
Trwa nabór do klasy I LO na rok szkolny 2020-2021
----------------------------
Rekrutacja uzupełniająca:
do klas I i II liceum
do klas I - VIII szkoły podstawowej,
Bezpieczeństwo w szkole EDB 2016

W ramach zajęć z ‚Edukacji dla bezpieczeństwa’ uczniowie gimnazjum w ostatni piątek przeprowadzili wspólnie z instruktorami i strażą pożarną próbną ewakuację uczniów z budynku szkoły. Każdy miał przydzielone zadania. Ewakuacja przebiegła sprawnie za co cała szkoła otrzymała pochwałę. Następnie przyjechała straż pożarna i uczniowie mogli zobaczyć jakie są zasady i procedury w takich przypadkach. Na zakończenie uczniowie klas młodszych szkoły podstawowej mogli obejrzeć jak wyposażone są wozy bojowe. Mogli zadawać pytania. Zobaczyli jak udziela się pierwszej pomocy. Sporą atrakcją było też posiedzenie w kabinie czy ubranie się w kombinezon i hełm strażacki.

Zajęcia z ‚Edukacji dla bezpieczeństwa’ składały się z teorii oraz praktyki. Podczas jednego dnia uczniowie odwiedzili Muzeum Artylerii w Toruniu gdzie mogli poznać elementy związane  z uzbrojeniem armii. Zobaczyli różne pojazdy wojskowe, mogli też przyjrzeć się bliżej różnym karabinom. Na pytania naszych uczniów odpowiadali wojskowi, którzy oprowadzali naszych uczniów.