X
Trwa nabór do klasy I SP
i uzupełniający do klas II-VIII na rok 2020/21

(zakładka rekrutacja)
(
Trwa nabór do klasy I LO na rok 2020/21
Rekrutacja uzupełniająca do klas I-III liceum
trwa cały rok

(zakładka rekrutacja)
Sekretariat czynny:
od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 - 15.00
szkoła otwarta w każdą sobotę od 10.00 - 13.00
telefon-566598970; 502 557 865
e-dziennik - https://uonetplus.vulcan.net.pl/miastotorun
POKAŻ MENU
SCHOWAJ MENU
Dzień Przedsiębioczości

W dniu 3 kwietnia br. klasa II liceum brała udział w „Dniu Przedsiębiorczości” organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Akcja ta miała na celu, uświadomienie nam, młodzieży, o przyszłych warunkach pracy w naszych wymarzonych zawodach.

Pozwoliła nam także na zauważenie związku wysiłku, który wkładamy w naukę z przyszłym, wybranym przez nas zawodem. Akcja ta była także idealna dla tych, którzy nie byli zdecydowani co do swojej przyszłości.

Akcja ta wymagała od uczniów nie tylko zwykłego zaangażowania, ale także wykazania się zdecydowaną przedsiębiorczością w zakresie pozyskania firmy, która miała przyjąć nas na ten dzień do pracy. Nasza klasa brała aktywny udział w tej akcji i w tym własnie dniu ruszyła, aby poznać nasze wymarzone zawody od „podszewki”.

Początkowi sceptycy akcji bardzo szybko przekonali się o jej pozytywnym działaniu i razem z entuzjastami ochoczo wzieli się do pracy. Oczywiście jak wiele uczniów w klasie, tak wiele pomysłów na przyszłość, dlatego podzielilismy się na mniejsze grupki o podobnych zainteresowaniach, aby móc efektywnej pracować.

Wśród nas wyształciły się takie grupy jak informatycy, którzy postanowili postawić na rozwój w kierunku web-designu i na takim tez stanowisku pracowali. Wśród nas była także grupa uczennic, które postanowiły zasmakować życia przedszkolanki. Odczucia obu grup były jednakowe – takie akcje są potrzebne i zdecydowanie opmagaja w podejmowaniu decyzji co do przyszłości. Jeden z naszych kolegów, Łukasz Ceran, powiedział: ” Właśnie dzieki „Dniu Przedsiebiorczości” poznałem zupełnie nową perspektywę na przyszłość, jaką jest dla mnie projektowanie grafik dla stron internetowych. Nigdy nie myślałem o tym poważnie, jednak dzięki tej akcji zmieniłem zdanie.”.

Do akcji zainspirowała nas nasza kochana Pani Profesor Łucja Modzelewska, która przedstawiła nam projekt „Dnia Przedsiębiorczości” i zachęcała nas do niego. Oczywiście akcja ta nigdy nie odbyłaby się, gdyby nie dobra wola firm, które przyjęły uczniów z całej Polski. Naszą klasę wspierały firmy takie jak:

Wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!

(autor: Michał Zawada)