Nasza szkoła osiągnęła najwyższą średnią
w Toruniu ze wszystkich szkół publicznych
w okresie wakacyjnym - pon-piątki
w godz. 8.30-15.00
------------------
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO:
poniedziałek - 2 września
8.30 - SP VIII + LO
10.00 - SP V-VII
11.30 - SP I-IV
Trwa rekrutacja do:
- I klasy LO po klasie VIII
- I klasy szkoły podstawowej

oraz rekrutacja uzupełniająca
do klas II - VIII szkoły podstawowej,
Euroweek 2016 w SP i Gimnazjum

Dnia 04.05.2016 roku pojechaliśmy do Międzygórza, aby uczestniczyć w programie EuroWeek Szkoła Liderów”. Zajęcia prowadzili wolontariusze z różnych krajów: Wielkiej Brytanii, Francji, Chin, Kenii, Meksyku  oraz Indii.

Pierwszego dnia zostaliśmy zapoznani z celami obozu szkoleniowego. Następnie przedstawialiśmy się oraz opowiadaliśmy o zainteresowaniach. Zajęcia były ciekawe. Oprócz gier i zabaw sportowych mieliśmy możliwość pisania opowiadań w języku angielskim, nagrywania reklam, rysowania i opisywania różnych osób z grupy. Porcję śmiechu dostarczyła nam zabawa ,,Mission impossible” .  Każdego dnia różni wolontariusze opowiadali o swoich krajach. Najbardziej podobała nam się prezentacja o Indiach.

Pogoda dopisała, więc mogliśmy też zwiedzić okolicę. Zachwyt wzbudził Wodospad Wilczki. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się we Wrocławiu, aby zjeść pyszne lody i zwiedzić Stare Miasto. Do Torunia wróciliśmy w niedzielę 08.05 około godziny 19:00. Wyjazd był udany i mamy nadzieję, że  jeszcze tam wrócimy 😉