Trwa nabór do klasy I SP
i uzupełniający do klas II-VIII na rok 2020/21

(zakładka rekrutacja)
Trwa nabór do klasy I LO na rok 2020/21
Rekrutacja uzupełniająca do klas I-III liceum

(zakładka rekrutacja)
Sekretariat czynny:
od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 - 15.00
szkoła otwarta w każdą sobotę od 10.00 - 13.00
telefon-566598970; 502 557 865
e-dziennik - https://uonetplus.vulcan.net.pl/miastotorun
I Konkurs Piosenki Patriotycznej dla 6 latków „Moja Ojczyzna”

Dnia 8 listopada 2019 r. w sali gimnastycznej Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej GEM odbył się I Konkurs Piosenki Patriotycznej dla 6 latków „Moja Ojczyzna” .
Organizatorką tego wydarzenia była Pani Aleksandra Meler. Całość imprezy poprowadziła Pani Anna Walendziak. Naszą szkołę odwiedziło około 40 dzieci wraz z 8 opiekunami z czterech toruńskich przedszkoli .  Na początku nastąpiło przywitaniem gości  oraz przedstawienie jury w składzie:  Beata Papińska, Małgorzata Zielińska oraz bardzo uzdolniona wokalnie uczennica naszej szkoły z  6 klasy Julia Borkowska.  Na rozgrzewkę dziewczyny ze szkolnego Zespołu Wokalnego zaśpiewały dwie piosenki „Niepodległość, trudne słowo” oraz „Dziewczyna z granatem”.  Kolejnym etapem były występy zaproszonych dzieci. Po wszystkich prezentacjach Pani Ania częstowała dzieci słodyczami oraz przeprowadziła z nimi zabawy przy muzyce natomiast panie z jury udały się na obrady.  Czas szybko minął gdyż wszyscy świetnie się bawili. Pani Dyrektor Małgorzata Kulesza podsumowała występy dzieci bardzo ciepłymi słowami, gdyż wszystkie wypadły wspaniale. Pod koniec nastąpiło ogłoszenie wyników.  Pierwsze miejsce zajęły dzieci z Przedszkola „Jaś i Małgosia” za piosenkę „Co to jest niepodległość?”.  Drugie miejsce przyznano jednocześnie dziewczynce z Prywatnego Przedszkola „Krasnal”  za piosenkę „Polska to nasz kraj” oraz trójce dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Bim-Bam-Bino” za piosenkę „Jestem Polakiem”. Na trzecim miejscu znalazły się duet z Przedszkola Prywatnego „Skrzat” za piosenkę „Polska Flaga” a także grupa dzieci z Przedszkola „Jaś i Małgosia” za zaśpiewanie  piosenki „Jestem Polką i Polakiem”. Wszystkie dzieci oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz serdeczne podziękowania.