Nasza szkoła osiągnęła najwyższą średnią w Toruniu ze wszystkich szkół publicznych
Sekretariat szkoły czynny pon-piątki
w godz. 7.30-17.00
------------------
DNI OTWARTE:
wszystkie soboty marca i kwietnia
w godzinach 10.00 - 13.00
Trwa nabór do:
I klasy LO po klasie VIII
oraz do klas I - VIII szkoły podstawowej,
„I Ty zostaniesz… fizykiem” – warsztaty w Młynie Wiedzy 2016

Dnia 06.12.2016 roku gimnazjaliści pod opieką pani Iwony Zawiślak – Soboty oraz pani Joanny Domeradzkiej- Kowalkowskiej udali się do Centrum Nowoczesności, aby wziąć udział w warsztatach pt. ,,I Ty zostaniesz ….fizykiem”.

Zajęcia trwały 70 minut. Ich uczestnicy mogli poczuć się jak inżynierowie odkrywający tajniki i zawiłości oporu powietrza.  Poznali  różnicę pomiędzy masą, gęstością i objętością ciał, wyznaczyli prędkość różnych ciał oraz przetestowali różne materiały i substancje pod kątem ich przewodności elektrycznej.

Warsztaty zainteresowały uczniów. Mamy nadzieję, że wkrótce udamy się do pracowni biologicznej 😉