Nasza szkoła osiągnęła najwyższą średnią w Toruniu ze wszystkich szkół publicznych
pon-czw w godz. 7.10-17.00
piątki w godz. 7.10-15.00
Zapraszamy na dni otwarte
w każdą sobotę maja
i czerwca 2018
od 10.00 do 13.00
Trwa nabór do klas:
I - VIII szkoły podstawowej,
uzupełniający do II-III gimnazjum
oraz do I klasy Liceum Językowego
„I Ty zostaniesz… fizykiem” – warsztaty w Młynie Wiedzy 2016

Dnia 06.12.2016 roku gimnazjaliści pod opieką pani Iwony Zawiślak – Soboty oraz pani Joanny Domeradzkiej- Kowalkowskiej udali się do Centrum Nowoczesności, aby wziąć udział w warsztatach pt. ,,I Ty zostaniesz ….fizykiem”.

Zajęcia trwały 70 minut. Ich uczestnicy mogli poczuć się jak inżynierowie odkrywający tajniki i zawiłości oporu powietrza.  Poznali  różnicę pomiędzy masą, gęstością i objętością ciał, wyznaczyli prędkość różnych ciał oraz przetestowali różne materiały i substancje pod kątem ich przewodności elektrycznej.

Warsztaty zainteresowały uczniów. Mamy nadzieję, że wkrótce udamy się do pracowni biologicznej 😉