X
Trwa nabór do klasy I SP
i uzupełniający do klas II-VIII na rok 2020/21

(zakładka rekrutacja)
(

Rekrutacja uzupełniająca do klas I-III liceum
trwa cały rok

(zakładka rekrutacja)
Sekretariat od 09.11.2020 czynny:
od poniedziałku do piątku
w godz. 9.00 - 14.00
telefon-566598970; 502 557 865
e-dziennik - https://uonetplus.vulcan.net.pl/miastotorun
POKAŻ MENU
SCHOWAJ MENU
Jedziemy na wycieczkę do Włoch 19.09-27.09.2018

19.09. 2018 – 27.09. 2018 – ZIELONA SZKOŁA – WERONA- SAN MARINO – MIRABILANDIA – RAWENNA – RIMINI- WYCIECZKA DO WŁOCH

Na dobry początek nowego roku szkolnego wszyscy, którzy pojechali na wycieczkę przedłużyli sobie trochę lata. Celem wycieczki była Werona (miasto Romea i Julii), San Marino, Rawenna i park rozrywki Mirabilandia. Kilka dni spędzonych nad ciepłym Adriatykiem poprawiło samopoczucia wszystkich uczestników.

Dnia 19.09. 2018 roku wyruszyliśmy na wycieczkę do Włoch. Jej organizacją zajęła się pani Anna Iwanowska, natomiast nad naszym bezpieczeństwem czuwały cztery nauczycielki: pani Małgorzata Kulesza, pani Beata Papińska, pani Joanna Domeradzka-Kowalkowska oraz pani Aleksandra Meler.

Pierwszy nocleg mieliśmy w  pobliżu Werony, więc następnego dnia  zwiedzaliśmy to piękne miasto. Przewodnik opowiedział nam o zabytkach oraz przedstawił historię miłosną Romea i Julii. Kolejne dni również zapewniły nam wiele niezapomnianych wrażeń. Byliśmy w San Marino oraz w Rawennie, gdzie oglądaliśmy słynne bizantyjskie mozaiki. Najbardziej podobała nam się zabawa i atrakcje  w Mirabilandii, czyli w największym włoskim parku rozrywki. Po południu chodziliśmy na spacery po plaży.  Mieliśmy też okazję spróbować wielu włoskich przysmaków. m.in. pizzy, gnocchi, rigatoni,  tiramisu oraz cannoli.

Do Polski wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. To była udana wycieczka.

W związku z wprowadzeniem RODO 25 maja 2018 roku i zbyt skomplikowanym procesem selekcji zdjęć, które mogą znaleźć się na naszej stronie WWW –  zdjęcia wykonane przez wszystkich uczestników dostępne indywidualnie na serwerze szkoły po skontaktowaniu się z wychowawcą klasy.