Trwa nabór do klasy I SP
i uzupełniający do klas II-VIII na rok 2020/21

(zakładka rekrutacja)
Trwa nabór do klasy I LO na rok 2020/21
Rekrutacja uzupełniająca do klas I-III liceum

(zakładka rekrutacja)
Sekretariat czynny:
od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 - 15.00
szkoła otwarta w każdą sobotę od 10.00 - 13.00
telefon-566598970; 502 557 865
e-dziennik - https://uonetplus.vulcan.net.pl/miastotorun
Konkurs frazeologiczny „Licz się ze słowami”

19.01.2012 roku w Społecznym Gimnazjum Językowym odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Frazeologiczny „Licz się ze słowami”. Wzięli w nim udział gimnazjaliści z Torunia i Lubicza. Jak co roku czekały na nich ciekawe konkurencje. Uczniowie najpierw rozwiązywali test, następnie prezentowali scenki wcześniej przygotowane pod okiem nauczyciela. Musieli także odgadnąć brzmienie związków frazeologicznych definiowanych przez prof. Bralczyka.

Dużo zabawy było w trakcie wyszukiwania frazeologizmów z reklam sklepu Biedronka. Niewątpliwie panowała przyjazna i serdeczna atmosfera. W tym roku puchar – Dudek, który się nie dał nabić w butelkę- powędrował do Gimnazjum nr 3 w Toruniu, a pierwsze miejsce zajęła Patrycja Kroskowska. Na drugim miejscu uplasowała się Patrycja Strzelecka z Gimnazjum nr 1 w Lubiczu, a zaraz za nią Patrycja Warachowska z Gimnazjum nr 15 w Toruniu. Wręczono również wyróżnienia Sandrze Fabiszewskiej ze Społecznego Gimnazjum Językowego i Monice Gorzkowskiej z Gimnazjum nr 24 w Toruniu. Niewątpliwie komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Dorota Bock- Weber, Jolanta Kusznirenko i Urszula Stępniewska zasłużyła na podziękowania za rzetelną i sumienną pracę.

Pragnę podziękować również pani Dyrektor Senii Martuszewskiej, która wspierała konkurs oraz niezastąpionym zakładom ZAPOLEX, które jak co roku nie zawiodły i ofiarowały nagrody dla uczestników frazeologicznych zmagań – Organizator Karolina Szostak-Lubomska