Trwa nabór do klasy I SP
i uzupełniający do klas II-VIII na rok 2021/22

(zakładka rekrutacja)

Rekrutacja uzupełniająca do klas I-III liceum

(zakładka rekrutacja)
Sekretariat od 07.07.2021 czynny:
od poniedziałku do piątku
w godz. 8.30 - 15.00
telefon-566598970; 502 557 865
DNI OTWARTE
w każdą sobotę lipca i sierpnia
od 10.00 do 13.00
Konkurs frazeologiczny „Licz się ze słowami”

19.01.2012 roku w Społecznym Gimnazjum Językowym odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Frazeologiczny „Licz się ze słowami”. Wzięli w nim udział gimnazjaliści z Torunia i Lubicza. Jak co roku czekały na nich ciekawe konkurencje. Uczniowie najpierw rozwiązywali test, następnie prezentowali scenki wcześniej przygotowane pod okiem nauczyciela. Musieli także odgadnąć brzmienie związków frazeologicznych definiowanych przez prof. Bralczyka.

Dużo zabawy było w trakcie wyszukiwania frazeologizmów z reklam sklepu Biedronka. Niewątpliwie panowała przyjazna i serdeczna atmosfera. W tym roku puchar – Dudek, który się nie dał nabić w butelkę- powędrował do Gimnazjum nr 3 w Toruniu, a pierwsze miejsce zajęła Patrycja Kroskowska. Na drugim miejscu uplasowała się Patrycja Strzelecka z Gimnazjum nr 1 w Lubiczu, a zaraz za nią Patrycja Warachowska z Gimnazjum nr 15 w Toruniu. Wręczono również wyróżnienia Sandrze Fabiszewskiej ze Społecznego Gimnazjum Językowego i Monice Gorzkowskiej z Gimnazjum nr 24 w Toruniu. Niewątpliwie komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Dorota Bock- Weber, Jolanta Kusznirenko i Urszula Stępniewska zasłużyła na podziękowania za rzetelną i sumienną pracę.

Pragnę podziękować również pani Dyrektor Senii Martuszewskiej, która wspierała konkurs oraz niezastąpionym zakładom ZAPOLEX, które jak co roku nie zawiodły i ofiarowały nagrody dla uczestników frazeologicznych zmagań – Organizator Karolina Szostak-Lubomska