Nasza szkoła osiągnęła najwyższą średnią w Toruniu ze wszystkich szkół publicznych
pon-czw w godz. 7.10-17.00
piątki w godz. 7.10-15.00
Zapraszamy na dni otwarte
w każdą sobotę maja
i czerwca 2018
od 10.00 do 13.00
Trwa nabór do klas:
I - VIII szkoły podstawowej,
uzupełniający do II-III gimnazjum
oraz do I klasy Liceum Językowego
Manewry ANAKONDA 2016 przy naszej szkole

Dziś 8 czerwca wszyscy byli podekscytowani od samego rana. W pobliżu naszej szkoły miały być przeprowadzone manewry wojskowe z użyciem sił powietrznych NATO (amerykańskich i polskich). Zadaniem było opanowanie pobliskiego mostu w Toruniu im generał Elżbiety Zawadzkiej. Od 8.30 most został zamknięty dla ruchu. Większość klas pod opieką wychowawców postanowiła zobaczyć manewry z bliska.  Trzeba było mieć trochę szczęścia, żeby coś zobaczyć. Samoloty latały zbyt szybko i na niskim pułapie dlatego zdjęcia nie można było zrobić. Spadochroniarze byli bardziej uchwytni. W ramach ćwiczeń Anakonda 16 w Toruniu zadanie główne operacji wykonał 16 batalion powietrznodesantowy z Krakowa, który miał zająć most drogowy . Po nim w godzinach południowych przeprawiali się na drugi brzeg Wisły amerykańscy pancerniacy 2 Regimentu Kawalerii Strykerów.