Nasza szkoła osiągnęła najwyższą średnią w Toruniu ze wszystkich szkół publicznych
Sekretariat szkoły czynny w wakacje
pon-piątki w godz. 7.30-15.30
Trwa nabór do:
I klasy LO po klasie VIII
I klasy LO po gimnazjum
oraz do klas I - VIII szkoły podstawowej,
Historia

2014 r. Konsekwencją modernizacji ogrodu było utworzenie boiska do gry w siatkówkę, boiska do gry w piłkę nożną, ogródka warzywnego dla szkoły podstawowej oraz ptasiego miasta(12 domków i budek lęgowych dla ptaków). Jednak najwięcej radości naszym uczniom sprawiło zamontowanie siłowni zewnętrznej składającej się z 6 stanowisk do ćwiczeń. Wewnątrz budynku powstała następna bardzo dobrze wyposażona klasa, która zgodnie z naszą tradycją przyjęła nazwę klasy piaskowej (nazwa związana z kolorem wnętrza).

Nasz stary dziennik elektroniczny został wymieniony na bardziej funkcjonalny Librusa, dzięki czemu rodzice zakładając sobie aplikację na komórkę w każdej chwili mogą uzyskać informację dotyczące swojego dziecka.

Podjęliśmy decyzję dotyczącą  poszerzenie naszej oferty o organizację czasu wolnego dla dzieci podczas ferii zimowych i wakacji letnich a także dotyczącą zaproszenia dzieci i uczniów starszych  z innych szkół na nasze zajęcia rozwijające.

Rozpoczęliśmy również procedurę powołania oddziału przedszkolnego – klasy „0”.

2012 r. – w tym roku w wyniku dalszych prac remontowy wymianie uległa większa część okien w budynku. Powstały dwie nowe w pełni wyposażone klasy -błękitna i wrzosowa oraz sala do zajęć praktyczno-technicznych. Całkowicie zostało zmienione wyjście do ogrodu – wiata, kostka brukowa i ławeczki. Utworzono przestronną i bardzo dobrze wyposażoną siłownię. Zaczęto modernizację ogrodu.

2011 r. – w wakacje odbył się gruntowny remont części budynku. Do użytku zostały oddane dwie sale- Interaktywna i multimedialna, sala do ćwiczeń z aerobiku i fitness. Całkowicie zmieniły swój wygląd i wyposażenie pracownie informatyczne- wschodnia i zachodnia. We wszystkich klasach zamontowano rzutniki multimedialne oraz tablice interaktywne. Na korytarzu głównym powstała ściana multimedialna. Gruntownej zmianie uległo główne wejście do szkoły – z podjazdem dla wózków.

2009 r. – 1 września rozpoczęła działalność Społeczna Szkoła Podstawowa. Jej utworzenie było odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne, ale i na stworzenie możliwości kształtowania rozwoju młodej istoty w tak trudnych czasach, poprzez utworzenie warunków rozwoju z uwzględnieniem norm moralnych i udziałem rodziców.

2007 r. – w nowo wyremontowanych pomieszczeniach, 1 września rozpoczynają zajęcia pierwsi uczniowie Społecznego Gimnazjum Językowego. Jednak popołudniami nadal trwa remont.

2006 r. – otrzymaliśmy następne pomieszczenia. Obecnie zajmujemy 82 % budynku. Uzyskana powierzchnia umożliwiła nam zrealizowanie planów dotyczących utworzenia gimnazjum pozwalającego przygotować lepiej do liceum – powód – wyeliminowanie okresu wyrównywania poziomów wynoszonych przez uczniów ze swoich szkół.

2004 r. – utworzyliśmy Fundację PROTOMNI, której zadaniem jest pomoc uczniom w rozwoju zainteresowań i osobowości. W ramach fundacji przeprowadzono szereg akcji i spotkań nie tylko dla młodzieży GEM, ale również innych szkół. Były to m.in. warsztaty „Jak założyć swoją firmę”, „Utwórz swoją mapę myśli”, czy „Zarządzanie czasem”.

1996 r. – powstało Studium Biznesu i Języków Obcych jako szkoła dla dorosłych, która obecnie została przekształcona na ośrodek kształcenia ustawicznego i specjalizuje się w kursach biznesowych i językowych. Studium bierze udział w organizowaniu form doszkalania dofinansowywanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Największy przeprowadzony projekt na sumę 483.000,00 zł dotyczył kursów językowych i nosił nazwę „Języki obce drogą do awansu zawodowego pracowników administracji, branży turystycznej i pracowników służb medycznych”. Obecnie Studium jest certyfikowanym ośrodkiem egzaminacyjnym ETS, której główna siedziba mieści się w USA. Prowadzimy egzaminy z j . angielskiego: TOEIC, TOEIC Bridge i TOEFL. Z tej oferty może również korzystać młodzież z liceum.

1995 r. – została utworzona Placówka Kształcenia Ustawicznego DORADUS, zajmująca się organizacją kursów zawodowych ze szczególnym wskazaniem na specjalistyczne kursy komputerowe (pakiet Office, księgowość komputerowa, kadry i płace, kasy fiskalne, sekretarka-asystentka).
W latach 2005 – 2007 ośrodek jako pierwszy w woj. Kujawsko-pomorskim rozpoczął kształcenie dorosłych w ramach działania 2.4 ZPORR „Reorientacja zawodowa osób zagrożonych procesami restrukturyzowanymi” i przeprowadził dwa projekty: „Wystartuj po sukces z nowym zawodem” oraz „Atrakcyjny zawód kluczem do sukcesu” na łączną kwotę 1.444.917,42 zł. Ośrodek Szkoleń DORADUS jest ośrodkiem egzaminacyjnym ECDL’a. Egzaminy są również prowadzone dla uczniów liceum.

1993 r. – zostało utworzone Społeczne Liceum o Profilu Menedżerskim. Od samego początku zajęcia odbywały się w budynku przy ul. Żółkiewskiego 46, ale do dyspozycji liceum otrzymało zaledwie 4 sale lekcyjne i 2 pomieszczenia biurowe. W wyniku szybkiego rozwoju w 3 roku działalności otrzymaliśmy następne 3 sale, które zostały wyremontowane i przystosowane do użytku: kawiarenka, laboratorium komputerowe i klub uczniowski.