X
Trwa nabór do klasy I SP
i uzupełniający do klas II-VIII na rok 2020/21

(zakładka rekrutacja)
(

Rekrutacja uzupełniająca do klas I-III liceum
trwa cały rok

(zakładka rekrutacja)
Sekretariat od 09.11.2020 czynny:
od poniedziałku do piątku
w godz. 9.00 - 14.00
telefon-566598970; 502 557 865
e-dziennik - https://uonetplus.vulcan.net.pl/miastotorun
POKAŻ MENU
SCHOWAJ MENU
OMTTK Augustów 2019

W dniach 30.05-02.06.2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XLVII Finale Centralnego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK w Augustowie. Najpierw musieli wykazać się wiedzą teoretyczną podczas testu wiedzy z zagadnień krajoznawczych, turystycznych, topograficznych, dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz higieny i ogólnych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Później przyszedł czas na część praktyczną składającą się z turystycznych marsz na orientację, turystycznego roweru oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy. W ramach turystycznego ABC odbyły się konkurencję opierające się na znajomości m.in. parków narodowych i krajobrazowych województwa podlaskiego, języka esperanto oraz kuchni regionalnej województwa podlaskiego. Konkurencją, która spodobała się uczniom najbardziej były podstawy żeglarstwa, gdzie oprócz wiedzy należało wykazać się umiejętnościami praktycznymi takimi jak np. wiązanie węzłów. Na zakończenie turnieju odbył się rejs statkiem i mogliśmy podziwiać piękno okolic Augustowa.

Nasza reprezentacja Gimnazjum w klasyfikacji ogólnej ( marsze, samarytanka, test wiadomości, esperanto, kuchnia regionalna, żeglarstwo, rower) zajęła VII miejsce w Polsce, jednakże 1 miejsce w turnieju żeglarskim, 2 miejsce w marszach na orientację i samarytance.