Trwa nabór do klasy I SP
i uzupełniający do klas II-VIII na rok 2020/21

(zakładka rekrutacja)
Trwa nabór do klasy I LO na rok 2020/21
Rekrutacja uzupełniająca do klas I-III liceum

(zakładka rekrutacja)
Sekretariat czynny:
od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 - 15.00
telefon-566598970; 502 557 865
e-dziennik - https://uonetplus.vulcan.net.pl/miastotorun
VI Piknik rodzinny 2019 – „Raz na ludowo”

W piątek 7 czerwca bawiliśmy się kolejny VI raz na pikniku rodzinnym pod hasłem „Raz na ludowo”. Wszyscy przygotowywali się do niego kilka tygodni wcześniej. Dzieci z klas I-III pod czujnym okiem pań wychowawczyń przygotowały piosenki i tańce z dedykacją dla rodziców. Było to na prawdę wzruszające wydarzenie. Uczniowie, rodzice i nauczyciele przybrali stroje ludowe – niektóre wręcz wzorcowe! Następnie wszyscy przystąpili do rozwiązywania zadań w poszczególnych punktach. Był osiołek, któremu trzeba było dopasować ogon, bieg w gumofilcach, zaplątywanie warkoczy, dojenie krowy, jazda na byku, groch i wiele innych atrakcji. Były formy dmuchane i wata cukrowa, pyszna zupa i chleb razowy ze smalcem a na zakończenie drożdżówka i placek. Były też konkurencje klasowe – przeciąganie liny i śpiewanie wybranych piosenek ludowych. W takim towarzystwie całe popołudnie minęło tak szybko, że nie spostrzegliśmy się jak drobny deszczy chciał nas przepłoszyć – ale mu się nie udało najbardziej wytrzymali dotrwali do końca.