Nasza szkoła osiągnęła najwyższą średnią
w Toruniu ze wszystkich szkół publicznych
w okresie wakacyjnym - pon-piątki
w godz. 8.30-15.00
------------------
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO:
poniedziałek - 2 września
8.30 - SP VIII + LO
10.00 - SP V-VII
11.30 - SP I-IV
Trwa rekrutacja do:
- I klasy LO po klasie VIII
- I klasy szkoły podstawowej

oraz rekrutacja uzupełniająca
do klas II - VIII szkoły podstawowej,
VI Piknik rodzinny 2019 – „Raz na ludowo”

W piątek 7 czerwca bawiliśmy się kolejny VI raz na pikniku rodzinnym pod hasłem „Raz na ludowo”. Wszyscy przygotowywali się do niego kilka tygodni wcześniej. Dzieci z klas I-III pod czujnym okiem pań wychowawczyń przygotowały piosenki i tańce z dedykacją dla rodziców. Było to na prawdę wzruszające wydarzenie. Uczniowie, rodzice i nauczyciele przybrali stroje ludowe – niektóre wręcz wzorcowe! Następnie wszyscy przystąpili do rozwiązywania zadań w poszczególnych punktach. Był osiołek, któremu trzeba było dopasować ogon, bieg w gumofilcach, zaplątywanie warkoczy, dojenie krowy, jazda na byku, groch i wiele innych atrakcji. Były formy dmuchane i wata cukrowa, pyszna zupa i chleb razowy ze smalcem a na zakończenie drożdżówka i placek. Były też konkurencje klasowe – przeciąganie liny i śpiewanie wybranych piosenek ludowych. W takim towarzystwie całe popołudnie minęło tak szybko, że nie spostrzegliśmy się jak drobny deszczy chciał nas przepłoszyć – ale mu się nie udało najbardziej wytrzymali dotrwali do końca.