Nasza szkoła osiągnęła najwyższą średnią w Toruniu ze wszystkich szkół publicznych
Sekretariat szkoły czynny pon-piątki
w godz. 7.30-17.00
------------------
DNI OTWARTE:
wszystkie soboty marca i kwietnia
w godzinach 10.00 - 13.00
Trwa nabór do:
I klasy LO po klasie VIII
oraz do klas I - VIII szkoły podstawowej,
Piknik rodzinny – „Wioski indiańskie” 2016

W piątek 3 czerwca w Społecznej Szkole Podstawowej GEM odbył się czwarty Piknik Rodzinny. Mali uczniowie, ich rodzice i nauczyciele przebrani w stroje Indian byli poddani wielu próbom. Po odtańczeniu tańca indiańskiego wszyscy przystąpili do pierwszej i najważniejszej konkurencji czyli stworzenia wioski indiańskiej. W naszym ogrodzie uczniowie wraz z rodzicami, wychowawcami i nauczycielami postawili 6 typowych tipi. Następnie musieli pokonać próby: celności, wytrzymałości, bystrości, zręczności i próbę śmiechu. Na pikniku serwowano fasolkę po indiańsku, pieczone ziemniaki, kukurydzę (typowy popcorn) hamburgery kiełbaski oraz ciasto, słodycze i owoce. Odwiedził nas też Śmiesznotek i Minionek, którzy poprowadzili część zabaw i tańców. Całość zakończyła się po godzinie 19 dużą niespodzianką. Nad naszym ogrodem przepłynęły po niebie kolorowe balony. Było pięknie i urokliwie.