X
Sprawdzian szóstoklasisty 2016!
Nasza szkoła osiągnęła najwyższą średnią w Toruniu ze wszystkich szkół publicznych
i niepublicznych - Nasz wynik to 88,8%
(
Sekretariat szkoły czynny w wakacje
pon-piątki w godz. 8.00-15.00
Zapraszamy na dni otwarte
w każdą sobotę czerwca
oraz 7 i 14 lipca 2018
od 10.00 do 13.00
Trwa nabór do klas:
I - VIII szkoły podstawowej,
uzupełniający do II-III gimnazjum
oraz do I klasy Liceum Językowego
POKAŻ MENU
SCHOWAJ MENU
Spis lektur

Rok szkolny 2017/2018

.

Lektury dla klasy I

Jacob i Wilhelm Grimm – (oprac.) Bogusław Michalec Jaś i Małgosia
Maria Kownacka – Plastusiowy pamiętnik
Jacob i Wilhelm Grimm – Muzykanci z Bremy
Hans Kristian Andersen – Nowe szaty cesarza
Charles Perrault – Śpiąca królewna
Wanda Chotomska – Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy
Julian Tuwim – O panu Tralalińskim
Hans Kristian Andersen – Calineczka
Wybrane legendy

 

 

Lektury dla klasy II

Maria Kownacka – „ Plastusiowy pamiętnik” – wrzesień
Wanda Chotomska -„ Pięciopsiaczki” – listopad
Jan Grabowski „Czarna owieczka” – grudzień
A. i Cz. Centkiewiczowie „Zaczarowana zagroda” – styczeń( czytamy w klasie)
Astrid Lindgren „ Lotta z ulicy Awanturników” – luty
Astrid Lindgren „ Dzieci z ulicy Awanturników” – luty
Julian Tuwim – wiersze dla dzieci. (czytamy w klasie) marzec
Wanda Chotomska „ Legendy polskie” – kwiecień
Joanna Papuzińska „Nasza mama czarodziejka” – maj
Jan Brzechwa – wybór wierszy ( czytamy w klasie) – czerwiec

Lektury dla klasy III

Joanna Papuzińska – „Asiunia”
Mira Jaworczakowa – „Oto jest Kasia”
Barbara Tylicka -„O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśniach i legendach”
Astrid Lindgren – „Dzieci z Bullerbyn”
Hans Christian Andersen – „Baśnie” (do wyboru)
Waldemar Cichoń – „Cukierku, ty łobuzie!”
Agnieszka Frączek – „Rany Julek. O tym jak Julian Tuwim został poetą”
Grzegorz Kasdepke – „Detektyw Pozytywka”
Maria Krueger – „Karolcia”
Roman Pisarski – „O psie, który jeździł koleją”
Maria Terlikowska – „Drzewo do samego nieba”
Danuta Wawiłow – „Najpiękniejsze wiersze”
Hugh Lofting –  „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

Lektury dla klasy IV

J. Christa – „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”
J. Brzechwa – „Akademia pana Kleksa”
C. Collodi – „Pinokio”
J. J. Sempe i R. Goscinny – „Mikołajek”
H. Sienkiewicz – „Janko Muzykant”
F. Hodgson Burnett – „Tajemniczy ogród”
C. S. Lewis – „Lew, czarownica i stara szafa”

Lektury dla klasy V

 

H. Sienkiewicz -„W pustyni i w puszczy”
J. Parandowski -„Mitologia”
W. Markowska -„Mity Greków i Rzymian”
F. Molnar  -„Chłopcy z Placu Broni“
A. Domańska -„Historia Żółtej ciżemki”
R. Dahl -„Charlie i fabryka czekolady”
B. Mull – „Baśniobór”
J. Verne  – „W 80 dni dookoła świata”
B. Leśmian  -„Klechdy sezamowe”
Eric-Emmanuel Schmitt  – „Oskar i pani Róża”
A. Oppman  – „ Legendy warszawskie”

Lektury dla klasy VI

L.M. Montgomery  – „Ania z Zielonego Wzgórza”
I. Jurgielewiczowa – „Ten obcy”
S. Lem  – „Bajki robotów”
K. Makuszyński – „Szatan z siódmej klasy”
D. Defoe – „Przypadki Robinsona Crusoe”
A. Szklarski –  „Tomek w krainie kangurów”
K. Dickens – „Opowieść wigilijna”
J. R. Tolkien – „Hobbit, czyli tam i z powrotem”

 

Lektury dla klasy VII

H. Sienkiewicz– ,,Quo vadis”
A. Christie -,,I nie było już nikogo”
S. Żeromski -,,Syzyfowe prace”
K. Dickens -,,Opowieść wigilijna”
A. Mickiewicz – ,,Dziady. cz. II”
A. Fredro – ,,Zemsta”
H. Sienkiewicz – ,,Latarnik”
H. Sienkiewicz – ,,Krzyżacy”