Nasza szkoła osiągnęła najwyższą średnią w Toruniu ze wszystkich szkół publicznych
pon-czw w godz. 7.10-17.00
piątki w godz. 7.10-15.00
Zapraszamy na dni otwarte
w każdą sobotę marca (oprócz 31)
i kwietnia 2018
od 10.00 do 13.00
Trwa nabór do klas:
I - VIII szkoły podstawowej,
uzupełniający do II-III gimnazjum
Szkolny Konkurs Geograficzny – Znam Polskę 2018

Dnia szóstego lutego 2018 po wstępnych eliminacjach rozegrany został finał szkolnego konkursu geograficznego pod hasłem – „Znam Polskę”. Do finału zakwalifikowało się 8 zespołów dwuosobowych z klas IV- VII. Zawodnicy musieli znaleźć na mapie wylosowane rzeki, miasta i krainy geograficzne. Potem nastąpiła seria pytań dotycząca cech charakterystycznych danego miasta lub regionu. Kolejnym zadaniem było rozpoznanie kształtów województw. Największe zainteresowanie, łącznie z publicznością, było przy zadaniu rozpoznania pomnika lub innego charakterystycznego miejsca. Były też puzzle – czyli mapa Polski do ułożenia na czas.  Na mapie konturowej trzeba było określić położenie  rzeki,  miasta i  krainy geograficznej. Na zakończenie były różne produkty spożywcze i trzeba było powiedzieć z jakiego regionu one pochodzą, gdzie są produkowane. Przy ostrym współzawodnictwie ostatecznie wygrała drużyna: Amelia Bijak i Dominika Machelska wyprzedzając o jeden punkt drużynę Paweł Kulesza i Maciej Gajda. Trzecie miejsce zajęła drużyna: Natalia Politowska i Weronika Konopacka.

Rozstrzygnięty został również konkurs ,,Sala – kraina geograficzna”, który wygrała klasa IV.

Jego organizacją zajęły się panie: wicedyrektor Małgorzata Kulesza oraz  wicedyrektor Beata Papińska.

Gratulacje!