Trwa nabór do klasy I SP
i uzupełniający do klas II-VIII na rok 2020/21

(zakładka rekrutacja)
Trwa nabór do klasy I LO na rok 2020/21
Rekrutacja uzupełniająca do klas I-III liceum

(zakładka rekrutacja)
Sekretariat czynny:
od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 - 15.00
szkoła otwarta w każdą sobotę od 10.00 - 13.00
telefon-566598970; 502 557 865
e-dziennik - https://uonetplus.vulcan.net.pl/miastotorun
Warszawa śladami bohaterów „Kamieni na szaniec”

27 i 28 stycznia br. uczniowie III kl. Gimnazjum odwiedzili naszą stolicę – Warszawę. Hasło przewodnie wyjazdu brzmiało: śladami bohaterów „Kamieni na szaniec”. Swoje spotkanie z lekturą uczniowie zaczęli od zwiedzania Pawiaka – miejsca w którym był więziony Rudy – Janek Bytnar. Następnie udali się do Mauzoleum Walki i Męczeństwa (dawna siedziba Gestapo przy Al. Szucha). Próbowali również odtworzyć przebieg akcji pod Arsenałem. Z pewnością na długo zapadnie im w pamięci wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, po którym oprowadzał niesamowity przewodnik – pasjonat – pan Jacek Kałużny. Obejrzeli tam film wykonany techniką 3D – „Miasto ruin” – przelot nad ruinami Warszawy w 1945 r. Uczniowie zwiedzali również Stare i Nowe Powązki, oddając hołd poległym bohaterom: Alkowi, Rudemu i Zośce. Przed samym wyjazdem z Warszawy, uczniowie zatrzymali się w Muzeum Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, by przybliżyć sobie życie i działalność tej wielkiej postaci XX w.