Nasza szkoła osiągnęła najwyższą średnią
w Toruniu ze wszystkich szkół publicznych
w okresie wakacyjnym - pon-piątki
w godz. 8.30-15.00
------------------
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO:
poniedziałek - 2 września
8.30 - SP VIII + LO
10.00 - SP V-VII
11.30 - SP I-IV
Trwa rekrutacja do:
- I klasy LO po klasie VIII
- I klasy szkoły podstawowej

oraz rekrutacja uzupełniająca
do klas II - VIII szkoły podstawowej,
Wycieczka klas I-V SP do Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce

Podróż rozpoczęliśmy o godzinie 9:00. Wszystkim dopisywał dobry humor. Opowiadaliśmy o tym, jak spędziliśmy majówkę oraz planowaliśmy popołudniowe zabawy. Na miejsce dotarliśmy około godziny 11:30. Po zakwaterowaniu udaliśmy się na obiad.  Tuż po nim zostaliśmy podzieleni na grupy i poszliśmy się zapoznać z programem zajęć. W ciągu całego pobytu wzięliśmy udział  w różnych warsztatach artystycznych i ekologicznych. Na plastyce wykonaliśmy rysunki przedstawiające oznaki nadchodzącej wiosny. Gotowe prace przywieźliśmy do szkoły, aby mogły cieszyć nasze oczy w salach lekcyjnych. Mieliśmy także okazję nauczyć się rzeźbienia w drewnie. Wymagało to dużo wysiłku, ale z radością podziwialiśmy własnoręcznie wykonane dzieła. Z dumą pokazaliśmy je naszym rodzicom. Równie ciekawe okazały się zajęcia w pracowni ceramiki. Stworzyliśmy różne dzbanki, kubki, zwierzęta, a nawet samochody! Niektórym najbardziej przypadła do gustu makrama, czyli sztuka wiązania sznurków bez udziału igieł. Ponadto dowiedzieliśmy się więcej na temat życia i zwyczajów różnych gatunków ptaków występujących w Borach Tucholskich. Ostatniego dnia wysłuchaliśmy ciekawostek dotyczących owadów, a następnie poszliśmy je łapać i obserwować. Wzbogaciliśmy również naszą wiedzę o jeziorze, uczyliśmy się oceniać klasę czystości wody oraz korzystać z różnych przyrządów, np. z krążka Secchiego, pehametra i tlenomierza. Najwięcej frajdy sprawiło nam jednak żeglowanie po jeziorze. Bardzo zadowoleni wróciliśmy także z wtorkowej wyprawy na torfowiska. Pan przewodnik opowiedział o jego właściwościach, a potem odpowiadał na liczne pytania.

Mieliśmy również sporo czasu wolnego, który wykorzystaliśmy na mecze piłki nożnej, zabawy ze skakanką i w berka. W poniedziałkowy wieczór nasze opiekunki zorganizowały dyskotekę. Dziewczynki pojawiły się w pięknych sukienkach i delikatnym makijażu. Pani Monika zachęcała nas do wykonania wielu układów tanecznych.  Równie dobrze jak na dyskotece bawiliśmy się przy ognisku.  Przed wyjazdem kupiliśmy pamiątki dla siebie i swoich bliskich. Do Torunia dotarliśmy około godziny 17:00. Tu czekali już stęsknieni rodzice.

Z  pobytu na  Kaszubach zachowamy miłe wspomnienia i zdjęcia, które zawsze będą przypominać o wspólnie spędzonych chwilach.