Trwa nabór do klasy I SP
i uzupełniający do klas II-VIII na rok 2020/21

(zakładka rekrutacja)
Trwa nabór do klasy I LO na rok 2020/21
Rekrutacja uzupełniająca do klas I-III liceum

(zakładka rekrutacja)
Sekretariat czynny:
od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 - 15.00
szkoła otwarta w każdą sobotę od 10.00 - 13.00
telefon-566598970; 502 557 865
e-dziennik - https://uonetplus.vulcan.net.pl/miastotorun
Wycieczka klasy IV do Parowy Falęckiej

Klasa IV poznawała w październiku uroki dyniowych żniw w Gospodarstwie Edukacyjnym BabaLuda w Parowie Falęckiej. Jednak nie tylko dynie przykuwały uwagę cieszących się swobodą uczniów. Dużo radości sprawiła dzieciom możliwość poznania zwierząt gospodarskich. Całkiem możliwe, że kury nie były zbyt zadowolone z noszenia ich na rękach, ale dziewczynki z klasy czwartej były w siódmym niebie. Wszyscy zgodnie próbowali nakarmić owce i kozy, które cierpliwie znosiły roześmianą grupkę biegającą za nimi z sianem w dłoniach. Sporą dozą cierpliwości wykazała się koza, którą próbowało doić każde z dzieci, co okazało się trudne , ale nie niemożliwe. Ponieważ aura tego dnia niezbyt rozpieszczała wycieczkowiczów, strzałem w dziesiątkę okazały się pieczone przez właścicieli gospodarstwa dyniowe placuszki, zjadane na bieżąco przez dzieci.

Z Parowy Falęckiej wyjechały czwartaki nie tylko ze wspaniałymi wspomnieniami i zarumienionymi od biegania policzkami. Do szkoły przywieźli jeszcze dwie dynie wydrążone przez klasę IV specjalnie na Halloween.