Nasza szkoła osiągnęła najwyższą średnią
w Toruniu ze wszystkich szkół publicznych
w okresie wakacyjnym - pon-piątki
w godz. 8.30-15.00
------------------
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO:
poniedziałek - 2 września
8.30 - SP VIII + LO
10.00 - SP V-VII
11.30 - SP I-IV
Trwa rekrutacja do:
- I klasy LO po klasie VIII
- I klasy szkoły podstawowej

oraz rekrutacja uzupełniająca
do klas II - VIII szkoły podstawowej,
Wystawa portretów Mikołaja Kopernika 15-21.03.2019 r

21 marca nastąpiło rozstrzygnięcie Wewnątrzszkolnego Konkursu Plastycznego na portret Mikołaja Kopernika. Adresowany był on do wszystkich uczniów naszej Szkoły.
Zrealizowany mógł być w technice dowolnej ale na kartce formatu A4 z ramką A3.
W ocenie prac brane były pod uwagę, m. in. zgodność z tematyką, dokończenie pracy, walory estetyczne, dbałość o szczegóły, pomysłowość, wkład pracy i zaangażowanie.
Uczniowie GEM z klas 4 – 7 Szkoły Podstawowej, 3 Gimnazjum oraz 1 Liceum swoje prace wykonywali na lekcjach plastyki i wok (w tygodniu od 25 lutego) a potem dokończyli je w domu dostarczając najpóźniej do 14 marca. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wystawa miały miejsce od 15 do 21 marca.
Były 3 etapy konkursu: wykonanie i dostarczenie prac; wyłonienie ciekawszych, najbardziej estetycznych oraz zrobienie wystawy; wyłonienie zwycięzców spośród wybranych na wystawie poprzez oddanie głosów przez uczniów i nauczycieli.
Wydarzenie to miało miejsce miesiąc po rocznicy 546 Urodzin Kopernika w pierwszy dzień wiosny podczas Śniadanka Wiosennego.