Europejski Dzień Zwalczania Handlu Ludźmi (Gim i LO)

W związku z Europejskim Dniem Zwalczania Handlu Ludźmi  (18 października) w naszej szkole odbyło się spotkanie z majorem Jakubem Kuleszą – specjalistą w zakresie bezpieczeństwa publicznego. Prowadzący przygotował prezentacje na temat  handlu ludźmi, głównie młodymi kobietami i dziećmi, wykrywania narkotyków oraz na temat dopalaczy. Następnie uczniowie wzięli udział w dyskusji na powyższe tematy. Mieli także okazję do poznania i przetestowania sprzętu wykorzystywanego przez straż graniczną min. roboty, skanery, kombinezony. Spotkanie zakończyło się pokazem filmu „Uprowadzona”, którego tematyka dot. uprowadzania młodych dziewcząt.