Irlandia w szkole – zaczynamy nowy projekt

Irlandia w szkole” pod takim hasłem rozpoczęliśmy świętowanie najbardziej znanego święta wśród Irlandczyków, ale nie tylko. Uczniowie ubrani na zielono mogli nauczyć się tańców irlandzkich pod okiem instruktorów z zespołu irlandzkiego AVALON. W szkole również odbył się konkurs plastyczny, gdzie uczniowie wykorzystując różne techniki stworzyli swoje obrazy przedstawiające Irlandię.

Na  Dzień św. Patryka  uczniowie  wykonali kapelusze w kolorze jasno-zielonym. Wszyscy przebrali się na zielono. Młodsi brali udział w warsztatach i mogli praktycznie nauczyć się elementów tańca irlandzkiego. 20 marca będziemy brać udział w warsztatach prowadzonych przez p. Justynę Schramm przedstawiciela Fundacji Polsko-Irlandzkiej w Poznaniu. Chcemy więcej wiedzieć o tym wyspiarskim kraju.