Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie

24 marca uczniowie klas 1-3 wybrali się do Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. W zabytkowym gotyckim kościele św. Barbary z XIII-XIV w., adaptowanym na muzeum uczniowie poznali historię drukarstwa europejskiego i azjatyckiego oraz historię powstawania pergaminu i papieru. Dzieci zobaczyły unikatowe zbiory pras drukarskich, jak i efekt druku na starej żeliwnej prasie, spróbowały samodzielnego pisania atramentem i gęsim piórem, jak również czerpali papier z kadzi papierniczej za pomocą sita. Na koniec warsztatów wszyscy otrzymali certyfikat, czerpany papier i samodzielnie wykaligrafowane pismo.
Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć na naszym szkolnym Facebooku