Piknik rodzinny w indiańskiej wiosce SP

W piątek 3 czerwca w Społecznej Szkole Podstawowej GEM odbył się czwarty Piknik Rodzinny. Mali uczniowie, ich rodzice i nauczyciele przebrani w stroje Indian byli poddani wielu próbom. Na początku klasami budowano tipi a potem każdy indywidualnie przechodził próbę samodzielności lepiąc twarz Indianina z masy solnej, próbę wytrzymałości mając kamienną twarz podczas łaskotania piórkiem, próbę odwagi chodząc bosymi stopami po szyszkach, próbę celności rzucając do… celu,  próbę sprytu recytując indiański pląs. W międzyczasie można było nabrać sił przy fasolce przyrządzonej po indiańsku, kiełbasce z bizona, cieście Apaczów, słodkich ziemniakach i innych pysznościach rodem z dalekich prerii. Zabawę umili osadnicy z dmuchawcami i klaun Wesołek. Wszyscy nauczyliśmy się indiańskiego tańca. Zabawa ciągnęła się niemal do białego rana 😉 Zapraszamy za rok!!!