Szlachetna paczka

Uczniowie Grupy Edukacyjnej Menedżer wzięli udział w akcji Szlachetna paczka.

Akcja trwała od 2.12.2014r-10.12.2014r. Podczas akcji udało się uzbierać 11 kartonów z pomocą. Zebraliśmy artykuły żywnościowe, odzież, zabawki, art. papiernicze, biurko. Paczki z pomocą zostały zawiezione 13 grudnia do punktu zbiorczego. Następnie dostarczone do rodziny. W tym samym czasie uczniowie naszej szkoły przygotowywali świąteczne prezenty dla dzieci z domu dziecka.

 

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.Rodzina była zaskoczona ilością paczek, nie mogli uwierzyć, że to wszystko dla nich. Małgosi szczególnie spodobał się wiatraczek z Hello Kitty. Duże wrażenie na niej wywarły także lalki. Już na początku rozpakowywania prezentów, zaczęła układać wszystkie książeczki i kolorowanki na nowym biurku. Nie dało się powstrzymać wzruszenia szczególnie wtedy, gdy niespełna 5 letnie maleństwo widząc łzy na twarzy mamy, woła: ,,Mamusiu, mamusiu, ale nie martw się, ja przecież to poukładam tu! Naprawdę mamusiu, już przecież pomagam. Popatrz!”. Najmłodszy z chłopców, początkowo bardzo onieśmielony, w błyskawicznym tempie zapomniał o wstydzie, gdy zobaczył pudełka z klockami Lego. Tak błyszczących oczu u dziecka dawno nie widziałam. Pani Ania bardzo cieszyła się z ciuchów, żywności, a szczególnie z podarowanej jej suszarki. Dzieciaki oszalały gdy zobaczyły grę z Angry Birds, nie wspominając już o ich reakcji na taką ilość słodyczy (a w szczególności żelek :). Każdy kolejny prezent rozpakowywany był z coraz większym entuzjazmem, z narastającą radością. Rodzina cieszyła się z każdej rzeczy. Mała Małgosia pomimo organizmu obciążonego tak ciężkimi chorobami przodowała w rozpakowywaniu prezentów. Aż trudno wyobrazić sobie ile energii, może mieć taka mała iskierka. Małgosia chciała dotknąć każdej z podarowanych rzeczy, jakby wiedziała ile dobra i zaangażowania ludzie włożyli w przygotowanie paczek. Dziewczynka cieszyła się zarówno z zabawek, bucików, jak i np. pasty do zębów, wołając do mamy: ,,Mamo, mamo, zobacz ile pastełek. Tyle pastełek teraz mamy, jak nigdy”. Pani Annie ciężko było ukryć wzruszenie, ale nawet pomimo zamieszania, silnych emocji, braku możliwości poruszania się po mieszkaniu (paczki zajęły cały jeden pokój, korytarz i większą część kuchni), Pani Ania nie zapomniała o wolontariuszach, którzy wnosili paczki na 3 piętro. Częstując nas ochoczo napojem i z matczyną troską martwiąc się o nasze kręgosłupy :).
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:Ciężko opisać emocje, które towarzyszyły mi podczas wręczania prezentów. W tym miejscu chciałabym podziękować za wielkie zaangażowanie w współtworzeniu pomocy dla tej szczególnej rodziny. Nawet teraz przypominając sobie reakcję rodziny na otrzymane prezenty, ciężko jest mi powstrzymać łzy. Ofiarowana przez Państwa pomoc wpłynęła nie tylko na rodzinę, ale także na moją percepcję otaczającego świata. Dzięki Państwa zaangażowaniu jeszcze bardziej wierzę w ludzi i jednego jestem pewna… Jeśli szczęście i poziom uśmiechu na twarzy dziecka mógłby przywracać mu zdrowie, z całą pewnością mogę powiedzieć, że dzięki Państwa pomocy 13 grudnia Małgosia była najzdrowszym dzieckiem na świecie. Z sercem na dłoni pozdrawiam Państwa ciepło, Paulina, Wolontariusz Szlachetnej Paczki.
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:Pani Ania podkreślała, że nie czuła się tak szczęśliwa od czasu kiedy żył jej mąż – nie kryjąc wzruszenia powiedziała: ,,Ci Darczyńcy to chyba jakieś moje anioły, prawdziwe anioły. Nadal nie mogę uwierzyć w to co się dzieje”, ,,A jak ich przytulam’’, dodała rezolutna Małgosia, ściskając otrzymaną lalkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.