Wycieczka na odnowiony Dworzec Główny w Toruniu 9 grudnia 2015

Uczniowie kl. I-III Społecznej Szkoły Podstawowej GEM wybrały się na dworzec głównych , który  został całkowicie wyremontowany i zmodernizowany. Pod opieką pana zarządcy dworca i pani naczelnik dzieci zwiedziły najciekawsze zakątki dworca, poznały jego  historie , zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po dworcu jak i podczas podróży pociągiem , udogodnienia dla niepełnosprawnych itd.. Następnie kupiliśmy bilety i pojechaliśmy pociągiem w stronę swojej szkoły. Z tego co się dowiedzieliśmy od pani naczelnik  i z tego co zobaczyliśmy powstaną pracę konkursowe, a najlepsze z nich będą powieszone na wystawie w gablotach w tunelu. Najlepsi artyści dostaną też pamiątkowe pierniki w kształcie parowozu lub anioła. Nasza wizyta została również uwieczniona na stronie dworca w aktualnościach.